Правила для учнів під час каранту.
-
Зберігай соціальну дистанцію.
-
Одягай захисну маску, виходячи в коридор на перерві.
-
Не торкайся руками обличчя.
-
Часто мий руки з милом.
-
Кашляй та чхай в носовичок або лікоть.
-
Користуйся лише особистим шкільним приладдям.
-
Використовуй антисептик , якщо не має можливості помити руки.
-
Зберігай робоче місце в чистоті.
-
Використані маски та рукавички викидуй лише у спеціальні контейнери з надписом ” Використані засоби індивідуального захисту”, які знаходяться на кожному поверху.
-
Уникай великих скупчень людей.
-
Повідом вчителя , якщо погано почуваєшся.
-
Залишайся вдома, якщо захворів.
-
Якомога рідше виходь на коридор.
-
На коридорі рухайся відповідно до встановленої розмітки на підлозі.
-
Під час перерв намагайся былше часу перебувати на свіжому повітрі.
-
Допомагай іншим залишатися здоровими, дотримуючись усіх правил.
Міністерство охорони здоров’я разом з Інститутом когнітивного моделювання розробили серію коміксів для школярів. Вони створені в рамках кампанії щодо необхідності носити захисні маски та користуватись антисептиками.
Ці правила зараз є обов‘язковими для всіх. І школярам, які проводять багато часу в закритому приміщенні, сидять поруч за партами та користуються шкільним приладдям, про це необхідно нагадувати якомога частіше. Тому ці комікси будуть розіслані в українські школи та поширюватимуться у соцмережах.
Пам’ятайте, коронавірус становить смертельну небезпеку. Дотримуйтесь всіх рекомендацій МОЗ та бережіть своє здоров’я.
ПЕДИКУЛЬОЗ: ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАННЯ
Педикульоз — це паразитування на людині комах вошей, що супроводжується свербежем і може призводити до специфічних захворювань шкіри.
Воші паразитують на людині, харчуються кров’ю людини, відкладають яйця-гниди, які приклеюють до волосся. Самка відкладає щодня 3 – 7 яєць, за все життя — від 38 до 120 яєць. Тривалість життя дорослих особин — 27-30 днів.
Педикульоз має такі прояви:
- свербіж шкіри в місці укусу воші;
- дрібні сірувато-блакитні плями на шкірі;
- наявність гнид у волоссі;
Від моменту зараження до перших ознак хвороби може пройти кілька тижнів.
Шляхи передачі
Платтяні і головні воші передаються від людини до людини при безпосередньому контакті або через одяг, головний убір, тканинні предмети побуту, гребінці, тощо. Неможливо заразитися вошами від тварин, оскільки ці паразити видоспецифічні, тобто людські воші можуть жити тільки на людині.
Педикульоз можна дістати практично в будь-якому місці, де можливий тісний контакт однієї людини з іншою: в магазині, потязі чи іншому громадському транспорті і навіть у туалетах, лазнях, саунах, басейнах, спортивних роздягальнях. Більш того, воша може протягом 2 – 3 днів чекати нового господаря.
Профілактика
Наявність педикульозу є загальною соціальною проблемою щодо здоров’я серед усіх вікових груп, особливо серед дітей шкільного віку. Оскільки воші передаються від людини до людини, важливо дотримуватись правил гігієни, не користуватись спільною білизною, не спати на одній подушці тощо.
Позбавлення від педикульозу
Існує багато способів позбавлення педикульозу (знищення вошей і гнид). Для цього зверніться до лікаря та використовуйте засоби, які він порадить. Важливо дотримуватися інструкції із застосування того чи іншого препарату та слідкувати за терміном його придатності.