2 вересня 1963 року школа гостинно відкрила двері перед новими господарями – учнями Херсонської 8-річної школи № 36 їх було тоді – 890.
Розбили дендрарій, заклали фруктовий сад, посадили понад 20 порід різних дерев, 800 кущів троянд, потягнулася до неба тополина алея, висаджена навколо школи.
В школі проводиться велика робота по патріотичному вихованню учнів, 15 вересня 1969 року в школі було відкрито музей “Бойової слави”. Право відкрити музей було надано відомому командиру партизанського об’єднаня на Україні, двічи Герою Радянського Союзу Федорову Олексію Федоровичу. Відкриття музею було присвячене святкуванню 25-річчю звільнення Херсону від німецько-фашистських загарбників.
Школа гостинно відкривала двері для гостей.
Так, в жовтні 1967 року школа приймала делегацію молоді з далекої Гвінеї.
27 квітня 1967 року відбувся перший зліт юних Ленінців, де в урочистій обстановці було зачитано Постанову Дніпровського райкому комсомолу про присвоєння дружині ім’я Миколи Івановича Кузнецова. В цьому ж році школу відвідала легендарна розвідниця Марія Фортус.
В 1971 році школу відвідав Голова Ради Міністрів УРСР В.В. Щербицький.
В 1973 році школу відвідав міністр освіти УРСР Маринич А.М.
24 квітня 1970 року відбувся IV традиційний зліт кузнецівців. Серед почесних гостей – сестра М. Кузнєцова Брюханова Л. І., партизани, воїни 295 Херсонської дивізії.
5 – 28 квітня 1972 року на базі школи відбувся II Всесоюзний зліт піонерських дружин, що носять ім’я М. Кузнєцова.
30 жовтня 1968 року школа нагороджена Почесною грамотою ЦК ВЛКСМ.
Школа одна з перших в республіці стала працювати по кабінетній системі. 12 кабінетів було визнано зразковими.
В 1972 році школа експонувалася на ВДНХ СРСР з досвіду роботи по кабінетній системі та ідейно-патріотичному вихованню учнів. За участь у ВДНХ школа нагороджена Дипломом І ступеня.
Директор школи Обідіна Л.В. нагороджена Золотою медаллю, вчителя школи Риженко Т.В. і Копилов А.Ф. – бронзовими. 60 учнів-отримали медалі ВДНХ.
Перший директор школи, заслужений вчитель СРСР Обідіна Лідія Василівна за роки своєї творчої, відданої праці отримала заслужене визнання і була відзначена високими нагородами: орден Леніна, орден Трудового червоного прапору, медаль за трудову відзнаку, Ленінська медаль, золота медаль ВДНГ СРСР, золота медаль президіума Верховної Ради України, значок відмінник СРСР, відмінник УРСР.
Педагогічний колектив тих років, люди, завдяки яким школа одержала почесне звання зразково – показова.
З 1970 року в школі № 36 працювала Абрамова Антоніна Іванівна. Юна, тендітна, надзвичайно комунікабельна і дуже приваблива. Завжди весела, з посмішкою і добрим словом, вона на довгі роки стала справжнім лідером для піонерів і школярів. Тільки в школі № 36 в ті роки проходили збори всесоюзного значення. Батьківщина!
Учасник Великої Вітчизняної війни підполковника Фоміна Ріма Петрович, він більше 30 років віддав цей викладач вихованню молодого покоління, багато випускників пішли дорого свого вчителя і досягли великих успіхів, заслужив славу наставника й Вітчизни.
Слово Незалежність у всіх на устах. Нелегкі часи перших днів і років цієї бажаної події. Нелегко було й тому, хто в цей час очолив школу й намагався втримати її колектив на плаву. Були і прорахунки і перемоги, досягненняолоті медалі випускників.
Зигало Анатолій Веніамінович очолював школу з 1990 по 2003 рік. Вчителі для яких школа № 36 на довгі роки стала другою домівкою: Мангушева Любов Григорівна, Свідерська Діна Іванівна, Виковій Лідія Нікіфорівна, Ващук Тамара Кузьмівна, Гаркуша Федір Михайлович, Міхеєва Наталя Костянтинівна.
Заслужені вчителі України: Малій Ала Олександрівна, Копилов Анатолій Феофанович. Серед випускників 36-ої школи є і економісти, банківські службовці, інженери, лікарі, вчені, підприємці. Свій трудовий шлях в нашій школи розпочинали: Зубко Анатолій Миколайович – ректор Південноукраїнського регіонального інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів; Черевко Сергій Миколайович – заступник міського голови; Капарулін Сергій Юрійович – начальник управління по зв’язкам з громадськістю.
Є серед випускників і вчителі: Сух Валентин Васильович, Станкевич Юрій Володимирович, Солдатська Наталя Василівна, Кисельова Світлана Миколаївна, Кисельова Тетяна Миколаївна, Москова Тетяна Миколаївна, Москова Олена Миколаївна, Кержковський Володимир Геннадійович, Куцевал Юрій Андрійович, Мартьянова Марина Анатолівна, Григорова Анжела Анатолівна, Круглая Наталія Анатолівна, Ляшевська Галина Валеріївна.
Але є і такі, що не тільки вчились у цій школі, а і повернулись у рідні стіни для того, щоб навчати і виховувати наступні покоління: Тишкевич Світлана Миколаївна, Строган Наталія Вікторівна, Масловська Ірина Вікторівна, Максименко Наталія Миколаївна.
1 вересня 2003-2004 навчального року школу очолює Соловйова Вікторія Федорівна. В цьому ж навчальному році школа відсвяткувала свій 40-річний ювілей, на якому було згадано всі знаменні сторінки в історії школи.
На святі багато гарних слів було сказано про вчителів, які свої сили та енергію віддають вихованню підростаючого покоління. Творчу, нелегку роботу Малій А.О., Свідерської Д.І. відзначено Почесними грамотами обласного управління освіти. Грамотами управління освіти виконкому Херсонської міської ради нагороджено Куртіну Т.І., Євшину І.М., Гаркушу Ф.М.
У вересні 2004 року міська рада прийняла рішення про відкриття на базі Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Дитячої художньої школи та дизайн – ліцею навчально – естетичного комплексу “Художня школа”.
Для всебічного розвитку учнів в школі організовано роботу гуртків: “Вокальний”, “Обробка деревини”, “Фізичний”, “Юний екскурсовод”, “Влучний стрілець”, “Юнати”, “Юний інформатик”, учні, що займаються в гуртках беруть участь в районних і міських змаганнях та конкурсах.
Херсонська загальноосвітня школа №36 і зараз продовжує традиції, що склалися з моменту заснування школи. Так, в школі велика увага надається патріотичному вихованню школярів. Проводяться години спілкування, зустрічі з ветеранами , лінійки Пам’яті, літературно – музичні композиції присвячені героїчному минулому народу.
В травні 2004 року на стіні школи було встановлено меморіальні дошки воїнам – інтернаціоналістам, випускникам школи Астіоненку С, Друзякіну А.
З метою художньо – естетичного виховання в школі щорічно проходить фестиваль художньої самодіяльності “Іскри натхнення”, участь в якому беруть всі учні школи. Так в 2005 році класи змагались між собою показуючи свої таланти у вмінні співати, читати вірші, танцювати, розігрувати театральні постанови. В школі організовано роботу загонів “Юних рятівників” та “Юних інспекторів руху”, які проводять роботу по профілактиці нещасних випадків серед учнів школи і є активними учасниками районних змагань серед інших шкільних команд.